Motywacja

Motywacja jest bardzo ważnym i wręcz niezbędnym elementem w procesie osiągania celów.  
Bez niej nie bylibyśmy w stanie działać, żyć, rozwijać się i zmieniać.

Bez niej trudności sprawiałoby nam nawet przysłowiowe kiwnięcie palcem.

Wydawałoby się czasami, że posiadamy wszystkie składniki aby odnieść prawdziwy sukces: odpowiednie kompetencje i niezbędną energię, a jednak i tak nam się nie udaje. 
Innym razem robimy rzeczy, które sprawiają nam prawdziwą przyjemność, czujemy się bardzo zmotywowani na początku, ale z biegiem czasu nasza zaangażowanie, pasja i motywacja spadają i wtedy....znowu nam się nie udaje. Dlaczego?Czym tak naprawdę jest ta motywacja ?


To innymi słowy, największy kopniak do pracy. To stan gotowości. To w końcu proces, który reguluje poziom zaangażowania w określone działanie.

Motywacja to także przedziwny koktajl emocji, składający się w dużej mierze z radości, pożądania i entuzjazmu.
To również siła która pozwala przekraczać góry i pokonywać przeciwności.
To to małe dziecko w tobie, które bardzo mocno czegoś pragnie. 
Skąd się bierze motywacja?


Rozróżniamy dwa podstawowe typy motywacji, zewnętrzną i wewnętrzną. Zostało naukowo udowodniono, że motywacja zewnętrzna przy braku motywacji wewnętrznej ma słaby i krótkotrwały wpływ na nasze działania. 
 

Przykładowo, jeżeli robimy coś nie dla siebie tylko dla innych, aby zrobić komuś przyjemność, aby zarobić więcej pieniędzy, działamy pod presją lub ze strachu, jesteśmy wtedy motywowani zewnętrznie (poprzez czynniki zewnętrzne) i efekt oddziaływania może być w najlepszym przypadku zaledwie tymczasowy.  
Z kolei motywacja, która pochodzi z naszego własnego wnętrza posiada dużo większą  siłę i trwa o wiele dłużej. Ponadto jej efekty utrzymują się dłużej i są dużo trwalsze. 
Aby skuteczniej i efektywniej działać, warto zapoznać się z technikami automotywacji, które:
  • wspomagają realizację zadania
  • zwiększają zaangażowanie
  • podnoszą poczucie własnej wartości 
  • pomagają zwiększyć wiarę we własne siły
 
Zapraszamy do kontaktu!

contact 
Witaj,
Ta strona została stworzona z myślą o osobach na emigracji, o Polakach mieszkających za granicą, którzy poszukują wsparcia lub pomocy psychologicznej.
Znajdziesz tu informacje, artykuły oraz dane kontaktowe aby zasięgnąć porady psychologicznej : stacjonarnej (Montpellier) lub online. Polski psycholog żyjący na co dzien na południu Francji, na skraju dwóch kultur, poleca się do usług.

Kryzys emocjonalny, problemy małżeńskie, zakręt życiowy, depresja, nerwica, uzależnienia, brak pewności siebie, brak poczucia własnej wartości, brak poczucia bezpieczenstwa, fobie i lęki sprawiają, że nie wystarczy już wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół czy znajomych.

Jeżeli czujesz potrzebę żeby porozmawiać, znajdujesz się w trudnym życiowym momencie, jesteś zagubiony, osamotniony, nie wiesz co ze sobą zrobić, konsultacja z kompetentnym polskojęzycznym psychologiem i coachem jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Psycholog Coach Montpellier


Świat się zmienia, dzisiejsze społeczeństwo wymaga od nas nieustannie pełnie sprawności fizycznej i psychiczną. Konsultowanie się z psychologiem nie jest już tematem tabu, wszyscy szukamy skutecznych rozwiązań, aby zachować równowagę psychiczną i żyć pełnią życia.

Aby wspomóc ten proces, Dagmara Dmitrzak, absolwentka psychologii UAM, coach i trenerka stosuje zintegrowane podejście eklektyczne, które łączy podejścia takie jak psychologia pozytywna, psychologia poznawczo-behawioralna i psychologia humanistyczna.

Metody pracy:

-Terapia krótkoterminowa: problemy małżeńskie, depresja, uzależnienie, żałoba, uraz, fobia, lęk, brak pewności siebie, problemy z poczuciem własnej wartości, zaburzenia psychosomatyczne, …

-EFT

-Coaching

-EMDR

-Techniki relaksacyjne

-NLP

-Life coaching i business coaching

- Warsztaty tematyczne i konferencje (zarządzanie czasem, zarządzanie stresem, utrata masy ciała, pewność siebie, poczucie własnej wartości)Coach Psycholog Montpellier przyjmuje umówione wczesniej wizyty w swoim gabinecie w Montpellier, Francja (dzielnica Hopitaux Facultés), w pobliżu Clapiers, Jacou, Castelnau-le-Lez, Montferrier-sur-Lez, Saint-Clément-de-Rivière, Saint Gely du Fesc, Assas, Prades-le-Lez, oferuje także spotkania przez webcam (skype, messenger, whatsup, google hangouts, appear.in)


Polski Psycholog online
Polski Psycholog Francja