Menu rozwijane

Ta strona została stworzona z myślą o osobach na emigracji, o Polakach mieszkających za granicą, którzy poszukują pomocy psychologicznej. Znajdziesz tu informacje, artykuły oraz dane kontaktowe aby zasięgnąć porady psychologicznej, stacjonarnej lub online.
Kryzys emocjonalny, problemy małżeńskie, zakręt życiowy, depresja, nerwica, uzależnienia, fobie i lęki sprawiają, że nie wystarczy już wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół czy znajomych.
Jeżeli czujesz potrzebę żeby porozmawiać, znajdujesz się w trudnym życiowym momencie, jesteś zagubiony, osamotniony, nie wiesz co ze sobą zrobić, konsultacja z kompetentnym psychologiem lub coachem jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.Motywacja

Motywacja jest bardzo ważnym i wręcz niezbędnym elementem w procesie osiągania celów.  
Bez niej nie bylibyśmy w stanie działać, żyć, rozwijać się i zmieniać.

Bez niej trudności sprawiałoby nam nawet przysłowiowe kiwnięcie palcem.

Wydawałoby się czasami, że posiadamy wszystkie składniki aby odnieść prawdziwy sukces: odpowiednie kompetencje i niezbędną energię, a jednak i tak nam się nie udaje. 
Innym razem robimy rzeczy, które sprawiają nam prawdziwą przyjemność, czujemy się bardzo zmotywowani na początku, ale z biegiem czasu nasza zaangażowanie, pasja i motywacja spadają i wtedy....znowu nam się nie udaje. Dlaczego?Czym tak naprawdę jest ta motywacja ?


To innymi słowy, największy kopniak do pracy. To stan gotowości. To w końcu proces, który reguluje poziom zaangażowania w określone działanie.

Motywacja to także przedziwny koktajl emocji, składający się w dużej mierze z radości, pożądania i entuzjazmu.
To również siła która pozwala przekraczać góry i pokonywać przeciwności.
To to małe dziecko w tobie, które bardzo mocno czegoś pragnie. 
Skąd się bierze motywacja?


Rozróżniamy dwa podstawowe typy motywacji, zewnętrzną i wewnętrzną. Zostało naukowo udowodniono, że motywacja zewnętrzna przy braku motywacji wewnętrznej ma słaby i krótkotrwały wpływ na nasze działania. 
 

Przykładowo, jeżeli robimy coś nie dla siebie tylko dla innych, aby zrobić komuś przyjemność, aby zarobić więcej pieniędzy, działamy pod presją lub ze strachu, jesteśmy wtedy motywowani zewnętrznie (poprzez czynniki zewnętrzne) i efekt oddziaływania może być w najlepszym przypadku zaledwie tymczasowy.  
Z kolei motywacja, która pochodzi z naszego własnego wnętrza posiada dużo większą  siłę i trwa o wiele dłużej. Ponadto jej efekty utrzymują się dłużej i są dużo trwalsze. 
Aby skuteczniej i efektywniej działać, warto zapoznać się z technikami automotywacji, które:
  • wspomagają realizację zadania
  • zwiększają zaangażowanie
  • podnoszą poczucie własnej wartości 
  • pomagają zwiększyć wiarę we własne siły
 
Zapraszamy do kontaktu!

contact