Menu rozwijane

Ta strona została stworzona z myślą o osobach na emigracji, o Polakach mieszkających za granicą, którzy poszukują pomocy psychologicznej. Znajdziesz tu informacje, artykuły oraz dane kontaktowe aby zasięgnąć porady psychologicznej, stacjonarnej lub online.
Kryzys emocjonalny, problemy małżeńskie, zakręt życiowy, depresja, nerwica, uzależnienia, fobie i lęki sprawiają, że nie wystarczy już wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół czy znajomych.
Jeżeli czujesz potrzebę żeby porozmawiać, znajdujesz się w trudnym życiowym momencie, jesteś zagubiony, osamotniony, nie wiesz co ze sobą zrobić, konsultacja z kompetentnym psychologiem lub coachem jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.A gdyby dzisiaj byl ostatni dzien twojego zycia ?

zyj pelnia zycia
 Znacie może anegdotę opowiadaną przez  Steve'a Jobs'a?

"Kiedy miałem  17 lat, przeczytałem gdzieś cytat który brzmiał mniej więcej tak : "Jeżeli każdego dnia będziesz żył tak, jak gdyby miał być on twoim ostatnim, pewnego dnia z całą pewnością będziesz miał rację". Zrobił na mnie ogromne wrażenie i od tego czasu, przez ostatnie 33 lata
kiedy przeglądam się rano w lustrze, codziennie zadaję sobie pytanie: Jeżeli dzisiaj byłby ostatni dzień mojego życia, czy chciałbym robić to, co zamierzam dziś robić?i? Jeżeli odpowiedź brzmiała "nie" przez kilka dni z rzędu, wiedziałem ze muszę coś zmienić" (Steve Jobs)

To proste pytanie pozwala określić każdemu z nas, w jakim stopniu jesteśmy zadowoleni z życia które wiedziemy. Odpowiedź negatywna może być dobrym punktem wyjścia aby znaleźć motywację do zmiany naszego życia, do bycia trochę bardziej tu i teraz i do nie zapominania naszych marzeń, celów.

Jeżeli Twoja odpowiedz brzmi " nie", zastanów się szybko na co miałbyś/abyś ochotę już, natychmiast, żeby już nie tracić ani jednej cennej minuty... Może chciałbyś zadzwonić do kogoś bliskiego z kim już dawno nie rozmawiałeś/as? Założyć rodzinę, zmienić pracę, zbudować dom, wyjechać w podroż dookoła świata? Może chciałbyś/abyś się czegoś nauczyć a zawsze szkoda ci było czasu i pieniędzy? Odpowiedz teraz na następujące pytanie:
 
Co ci przeszkadza zrobić to o czym marzysz ?

Co cie blokuje, jakie masz ograniczenia, czego się obawiasz?


Uzyskane w ten sposób odpowiedzi mogą pomóc ci wskazać nowy, bardziej świadomy kierunek w życiu. Kierunek, który będzie pozostawał w zgodzie z twoimi własnymi wartościami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz