A gdyby dzisiaj byl ostatni dzien twojego zycia ?

zyj pelnia zycia
 Znacie może anegdotę opowiadaną przez  Steve'a Jobs'a?

"Kiedy miałem  17 lat, przeczytałem gdzieś cytat który brzmiał mniej więcej tak : "Jeżeli każdego dnia będziesz żył tak, jak gdyby miał być on twoim ostatnim, pewnego dnia z całą pewnością będziesz miał rację". Zrobił na mnie ogromne wrażenie i od tego czasu, przez ostatnie 33 lata
kiedy przeglądam się rano w lustrze, codziennie zadaję sobie pytanie: Jeżeli dzisiaj byłby ostatni dzień mojego życia, czy chciałbym robić to, co zamierzam dziś robić?i? Jeżeli odpowiedź brzmiała "nie" przez kilka dni z rzędu, wiedziałem ze muszę coś zmienić" (Steve Jobs)

To proste pytanie pozwala określić każdemu z nas, w jakim stopniu jesteśmy zadowoleni z życia które wiedziemy. Odpowiedź negatywna może być dobrym punktem wyjścia aby znaleźć motywację do zmiany naszego życia, do bycia trochę bardziej tu i teraz i do nie zapominania naszych marzeń, celów.

Jeżeli Twoja odpowiedz brzmi " nie", zastanów się szybko na co miałbyś/abyś ochotę już, natychmiast, żeby już nie tracić ani jednej cennej minuty... Może chciałbyś zadzwonić do kogoś bliskiego z kim już dawno nie rozmawiałeś/as? Założyć rodzinę, zmienić pracę, zbudować dom, wyjechać w podroż dookoła świata? Może chciałbyś/abyś się czegoś nauczyć a zawsze szkoda ci było czasu i pieniędzy? Odpowiedz teraz na następujące pytanie:
 
Co ci przeszkadza zrobić to o czym marzysz ?

Co cie blokuje, jakie masz ograniczenia, czego się obawiasz?


Uzyskane w ten sposób odpowiedzi mogą pomóc ci wskazać nowy, bardziej świadomy kierunek w życiu. Kierunek, który będzie pozostawał w zgodzie z twoimi własnymi wartościami.

Komentarze

Witaj,
Ta strona została stworzona z myślą o osobach na emigracji, o Polakach mieszkających za granicą, którzy poszukują wsparcia lub pomocy psychologicznej.
Znajdziesz tu informacje, artykuły oraz dane kontaktowe aby zasięgnąć porady psychologicznej : stacjonarnej (Montpellier) lub online. Polski psycholog żyjący na co dzien na południu Francji, na skraju dwóch kultur, poleca się do usług.

Kryzys emocjonalny, problemy małżeńskie, zakręt życiowy, depresja, nerwica, uzależnienia, brak pewności siebie, brak poczucia własnej wartości, brak poczucia bezpieczenstwa, fobie i lęki sprawiają, że nie wystarczy już wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół czy znajomych.

Jeżeli czujesz potrzebę żeby porozmawiać, znajdujesz się w trudnym życiowym momencie, jesteś zagubiony, osamotniony, nie wiesz co ze sobą zrobić, konsultacja z kompetentnym polskojęzycznym psychologiem i coachem jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Psycholog Coach Montpellier


Świat się zmienia, dzisiejsze społeczeństwo wymaga od nas nieustannie pełnie sprawności fizycznej i psychiczną. Konsultowanie się z psychologiem nie jest już tematem tabu, wszyscy szukamy skutecznych rozwiązań, aby zachować równowagę psychiczną i żyć pełnią życia.

Aby wspomóc ten proces, Dagmara Dmitrzak, absolwentka psychologii UAM, coach i trenerka stosuje zintegrowane podejście eklektyczne, które łączy podejścia takie jak psychologia pozytywna, psychologia poznawczo-behawioralna i psychologia humanistyczna.

Metody pracy:

-Terapia krótkoterminowa: problemy małżeńskie, depresja, uzależnienie, żałoba, uraz, fobia, lęk, brak pewności siebie, problemy z poczuciem własnej wartości, zaburzenia psychosomatyczne, …

-EFT

-Coaching

-EMDR

-Techniki relaksacyjne

-NLP

-Life coaching i business coaching

- Warsztaty tematyczne i konferencje (zarządzanie czasem, zarządzanie stresem, utrata masy ciała, pewność siebie, poczucie własnej wartości)Coach Psycholog Montpellier przyjmuje umówione wczesniej wizyty w swoim gabinecie w Montpellier, Francja (dzielnica Hopitaux Facultés), w pobliżu Clapiers, Jacou, Castelnau-le-Lez, Montferrier-sur-Lez, Saint-Clément-de-Rivière, Saint Gely du Fesc, Assas, Prades-le-Lez, oferuje także spotkania przez webcam (skype, messenger, whatsup, google hangouts, appear.in)


Polski Psycholog online
Polski Psycholog Francja