Kolejny listopad miesiącem bez papierosa....masz ochotę spróbować?

Listopad miesiącem bez papierosa

Papieros listopad miesiącem bez papierosa, dziecko łamiące papierosaZ przyjemnością chciałabym Państwa poinformować ze wielka ogólnofrancuska operacja z 2016 i 2017 roku "Le mois sans tabac" (miesiąc bez tytoniu) będzie powtórzona również w tym roku!
Założenia programu : Wszyscy palacze pragnący wziąć udział w kampanii   są gorąco zaproszeni do podjęcia wyzwania ”30 dni bez papierosa”
Początek: 1 Listopada 2018. 


Dodatkowe informacje o akcji znajdziecie Państwo  na  stronie  Mois-sans-tabac

Dla wielu osób okres 30 dniowej abstynencji od papierosa stał się początkiem końca palenia.
W ubiegłym roku na stronie programu zapisało się aż 157000 osób! I pomimo ze prawdopodobnie nie wszystkim udało się wytrwać 30 dni to jest to ogromny sukces tej akcji. Sam fakt poczucia wspólnoty z innymi rzucającymi pozwala utrzymać motywację a zaangażowanie i potrzeba bycia postrzeganym jako osoby konsekwentne pomaga wytrwać w postanowieniu rzucania palenia. A gra jest naprawdę warta świeczki bo na szali jest nasze zdrowie, zdrowie naszych bliskich i nie oszukujmy się, nasz portfel.

Dlaczego tak trudno jest rzucić palenie? Składają się na to rożne czynniki, natomiast do głównych przyczyn zaliczają się przede wszystkim uzależnienie fizyczne oraz uzależnienie psychiczne.
Uzależnienie fizyczne  rozumiane jako uzależnienie od substancja silnie uzależniającej jaka jest niewątpliwie nikotyna. Kiedy staramy się rzucić palenie lub chociaż ograniczyć liczbę wypalanych papierosów, nasz własny organizm staje się naszym głównym wrogiem w tej nierównej walce. Pomimo naszych wysiłków i silnej woli nasze ciało domaga się swojej stałej  dziennej dawki nikotyny. Najprostszym rozwiązaniem jest suplementowanie nikotyny dzięki dostępnej w aptekach szerokiej gamie produktów zawierających nikotynę i dostępnych w aptece. We Francji securité sociale zwraca 65 % koszty zakupu suplementów nikotynowych jeżeli zostały one zapisane przez lekarza rodzinnego. Z czasem ograniczając suplementowanie nikotyny i zmniejszając stopniowo dawki jesteśmy w stanie wygrać z uzależnieniem fizycznym.
A co z uzależnieniem psychicznym? Tutaj sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. Palacze w ciągu dnia maja mnóstwo okazji do zapalenia papierosa i większość z tych momentów kojarzy się im przyjemnie: papieros przy porannej kawie, papieros w drodze do pracy i z pracy, przerwa na papierosa, papieros w gronie przyjaciół itd. W chwili kiedy podnosicie papierosa do ust i wciągacie dym do swoich płuc, 7 sekund później do ośrodka nagrody w mózgu dociera sygnał ze otrzymaliście nagrodę. Nawet jeżeli czasami zapalacie dymka aby rozładować stress to efekt i tak będzie ten sam, poczujecie ulgę dzieki poczuciu przyjemności, która rozładuje stress.  Regularni palacze wykonują ten sam gest podnoszenia papierosa do ust około 300 razy na dobę, czyli nagradzają się 300 razy na dobę! To niewyobrażalna ilość bodźców warunkujących, które trudno opanować racjonalnymi myślami o swoim własnym zdrowiu 

 Dla wszystkich tych, którzy chcieliby się dowiedzieć jak: 
  • rzucić palenie
  • zapanować nad negatywnymi emocjami
  • utrzymać motywację
  • radzić sobie w momentach utraty kontroli
  • zadbać o swoje potrzeby w procesie zmiany
  • znaleźć zdrowsze sposoby radzenia sobie w sytuacjach stresowych niż sięganie po papierosa,
  • poradzić sobie z rytuałem palenia  
  • przepracować gesty 
Zapraszam do kontaktu i  na konsultacje w moim gabinecie w Montpellier lub online.
Komentarze

Witaj,
Ta strona została stworzona z myślą o osobach na emigracji, o Polakach mieszkających za granicą, którzy poszukują wsparcia lub pomocy psychologicznej.
Znajdziesz tu informacje, artykuły oraz dane kontaktowe aby zasięgnąć porady psychologicznej : stacjonarnej (Montpellier) lub online. Polski psycholog żyjący na co dzien na południu Francji, na skraju dwóch kultur, poleca się do usług.

Kryzys emocjonalny, problemy małżeńskie, zakręt życiowy, depresja, nerwica, uzależnienia, brak pewności siebie, brak poczucia własnej wartości, brak poczucia bezpieczenstwa, fobie i lęki sprawiają, że nie wystarczy już wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół czy znajomych.

Jeżeli czujesz potrzebę żeby porozmawiać, znajdujesz się w trudnym życiowym momencie, jesteś zagubiony, osamotniony, nie wiesz co ze sobą zrobić, konsultacja z kompetentnym polskojęzycznym psychologiem i coachem jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Psycholog Coach Montpellier


Świat się zmienia, dzisiejsze społeczeństwo wymaga od nas nieustannie pełnie sprawności fizycznej i psychiczną. Konsultowanie się z psychologiem nie jest już tematem tabu, wszyscy szukamy skutecznych rozwiązań, aby zachować równowagę psychiczną i żyć pełnią życia.

Aby wspomóc ten proces, Dagmara Dmitrzak, absolwentka psychologii UAM, coach i trenerka stosuje zintegrowane podejście eklektyczne, które łączy podejścia takie jak psychologia pozytywna, psychologia poznawczo-behawioralna i psychologia humanistyczna.

Metody pracy:

-Terapia krótkoterminowa: problemy małżeńskie, depresja, uzależnienie, żałoba, uraz, fobia, lęk, brak pewności siebie, problemy z poczuciem własnej wartości, zaburzenia psychosomatyczne, …

-EFT

-Coaching

-EMDR

-Techniki relaksacyjne

-NLP

-Life coaching i business coaching

- Warsztaty tematyczne i konferencje (zarządzanie czasem, zarządzanie stresem, utrata masy ciała, pewność siebie, poczucie własnej wartości)Coach Psycholog Montpellier przyjmuje umówione wczesniej wizyty w swoim gabinecie w Montpellier, Francja (dzielnica Hopitaux Facultés), w pobliżu Clapiers, Jacou, Castelnau-le-Lez, Montferrier-sur-Lez, Saint-Clément-de-Rivière, Saint Gely du Fesc, Assas, Prades-le-Lez, oferuje także spotkania przez webcam (skype, messenger, whatsup, google hangouts, appear.in)


Polski Psycholog online
Polski Psycholog Francja