Filmoterapia

 


Filmoterapia, czyli terapia poprzez film, jest jedną z nowocześniejszych technik arteterapeutycznych, które bazują na założeniu że obcowanie ze sztuką ma właściwości terapeutyczne.

 

 

Filmoterapia polega na oglądaniu odpowiednio dobranych materiałów filmowych w celu wywołania określonych zachowań lub obudzeniu świadomości w określonym kierunku.

 

Filmoterapia jako technika terapeutyczna:

 

  • pomaga dotrzeć do ukrytych emocjipomaga w identyfikacji pragnień i potrzeb
  • pomaga rozwiązywać problemy 
  • modeluje zachowania 
  • inspiruje do zmian 
  • daje nadzieję 
  • rozwija samoświadomość, 
  • pozwala z dystansu spojrzeć na nasze problemy  

Odpowiednio dobrane materiały filmowe są skuteczne w terapii, bo działają przede wszystkim poprzez emocje i uczucia, a nie na poziomie rozumowym. 

Działają podobnie jak sny, umożliwiają dotarcie do nieuświadomionych 
pragnień, potrzeb i wydobycie ich na światło dzienne. 

Rozmowa na tematy trudne bywa łatwiejsza, gdy na początek dyskusja dotyczy fikcyjnej ekranowej postaci przeżywającej podobne emocje.

 

Przebieg Filmoterapii:

 

1. Identyfikacja z bohaterami lub z ich problemami - etap wstępny procesu radzenia sobie z problemami. 
2. Oczyszczenie - ukryte i nagromadzone uczucia i emocje zostają uwolnione.
3. Wgląd w siebie dzięki zrozumieniu motywów zachowania głównych bohaterów.
4. Uniwersalizacja - osoba poddawana filmoterapii dzięki obserwacji losów bohaterów dostrzega że nie tylko ona doświadcza podobnych problemów. Dzięki temu czuje się mniej wyizolowana a jej sytuacja życiowa wydaje się przez to mniej wyjątkowa. 
Witaj,
Ta strona została stworzona z myślą o osobach na emigracji, o Polakach mieszkających za granicą, którzy poszukują wsparcia lub pomocy psychologicznej.
Znajdziesz tu informacje, artykuły oraz dane kontaktowe aby zasięgnąć porady psychologicznej : stacjonarnej (Montpellier) lub online. Polski psycholog żyjący na co dzien na południu Francji, na skraju dwóch kultur, poleca się do usług.

Kryzys emocjonalny, problemy małżeńskie, zakręt życiowy, depresja, nerwica, uzależnienia, brak pewności siebie, brak poczucia własnej wartości, brak poczucia bezpieczenstwa, fobie i lęki sprawiają, że nie wystarczy już wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół czy znajomych.

Jeżeli czujesz potrzebę żeby porozmawiać, znajdujesz się w trudnym życiowym momencie, jesteś zagubiony, osamotniony, nie wiesz co ze sobą zrobić, konsultacja z kompetentnym polskojęzycznym psychologiem i coachem jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Psycholog Coach Montpellier


Świat się zmienia, dzisiejsze społeczeństwo wymaga od nas nieustannie pełnie sprawności fizycznej i psychiczną. Konsultowanie się z psychologiem nie jest już tematem tabu, wszyscy szukamy skutecznych rozwiązań, aby zachować równowagę psychiczną i żyć pełnią życia.

Aby wspomóc ten proces, Dagmara Dmitrzak, absolwentka psychologii UAM, coach i trenerka stosuje zintegrowane podejście eklektyczne, które łączy podejścia takie jak psychologia pozytywna, psychologia poznawczo-behawioralna i psychologia humanistyczna.

Metody pracy:

-Terapia krótkoterminowa: problemy małżeńskie, depresja, uzależnienie, żałoba, uraz, fobia, lęk, brak pewności siebie, problemy z poczuciem własnej wartości, zaburzenia psychosomatyczne, …

-EFT

-Coaching

-EMDR

-Techniki relaksacyjne

-NLP

-Life coaching i business coaching

- Warsztaty tematyczne i konferencje (zarządzanie czasem, zarządzanie stresem, utrata masy ciała, pewność siebie, poczucie własnej wartości)Coach Psycholog Montpellier przyjmuje umówione wczesniej wizyty w swoim gabinecie w Montpellier, Francja (dzielnica Hopitaux Facultés), w pobliżu Clapiers, Jacou, Castelnau-le-Lez, Montferrier-sur-Lez, Saint-Clément-de-Rivière, Saint Gely du Fesc, Assas, Prades-le-Lez, oferuje także spotkania przez webcam (skype, messenger, whatsup, google hangouts, appear.in)


Polski Psycholog online
Polski Psycholog Francja