Coaching


Coaching to nastawiona na szybkie efekty metoda pracy zakładająca skuteczne i trwałe osiągnięcie wyznaczonego przez klienta celu lub celów, przy pomocy wsparcia profesjonalnego  ze strony coacha.Podstawowym założeniem coachingu jest stworzenie i wdrożenie przez klienta projektu, planu działania, planu zmiany, który będzie trwale i konsekwentnie realizował również po zakończeniu coachingu osiągając tym samym samodzielność i autonomię.  


Coaching to także proces:

 • pomagający zmieniać się na lepsze
 • pomagający osiągać cele,
 • pozwalający doskonalić i nabywać nowe umiejętności, 
 • korygujący nieskuteczne zachowania
 • wspierający znajdować rozwiązania i odpowiedzi,
 • pozwalający wzmacniać posiadane zasoby, oraz uaktywnić siłę i motywację wewnętrzną potrzebną do osiągania wyznaczanych celów.

W ramach Cabinet ProPerso zapewniamy w ramach doradztwa coachingowego prowadzimy:

1.Pozytywny Life Coaching

2.Coaching biznesowy


1. Pozytywny Life coaching


Ten rodzaj coachingu może dotyczyć właściwie każdej sfery życia człowieka. Zawodowej, społecznej, miłosnej rodzinnej, zdrowotnej.
Wspólne działanie coacha i klienta ukierunkowane jest na stopniowe wprowadzaniu pozytywnych zmian w zachowaniu, umiejętnościach, postawach i  przekonaniach.
Ostateczną decyzję o rodzaju i zakresie tych zmian podejmuje klient biorąc pod uwagę swoje cele i potrzeby, a coach udziela swojego wsparcia i pomocy tylko w ściśle określonym  przez klienta zakresie.


Przykładowe obszary oddziaływania life coachingu

 • poprawa relacji rodzinnych i relacji w związku, 
 • rozwój osobisty i zawodowy
 • uzyskanie równowagi życiowej
 • pozytywne rozwiązywanie konfliktów
 • wzmocnienie automotywacji
 • komunikacja 
 • budowa wizerunku  
 • lepsze zarządzanie własnym czasem
 • lepsze planowanie i organizacja
 • zmniejszenie miesięcznych wydatków,  
 • zmiana przekonań dotyczących własnych możliwości i własnej wartości
 • samopoznanie
 • zmiana sposobu funkcjonowania w kontaktach interpersonalnych


Powyższa lista nie wyczerpuje bynajmniej wszystkich obszarów oddziaływania life coachingu. Tak naprawdę w proces life-coachingu możemy właściwie włączyć  wszystkie obszary, które są związane z naszym codziennym życiem.
 

Jak wygląda współpraca miedzy coachem a coachowanym?

 

Szczegółowe narzędzia w ramach procesu coachingowego jak i sam proces i proces są dostosowane do celu i potrzeb klienta, a także czasu którym dysponuje. Coaching wymaga czasu i zaangażowania klienta w proces zmiany przy wsparciu coacha oraz realizowania zadań domowych, czyli rzeczywistych działań w życiu codziennym  aby kończąc proces stać się osobą działającą samodzielnie.
Witaj,
Ta strona została stworzona z myślą o osobach na emigracji, o Polakach mieszkających za granicą, którzy poszukują wsparcia lub pomocy psychologicznej.
Znajdziesz tu informacje, artykuły oraz dane kontaktowe aby zasięgnąć porady psychologicznej : stacjonarnej (Montpellier) lub online. Polski psycholog żyjący na co dzien na południu Francji, na skraju dwóch kultur, poleca się do usług.

Kryzys emocjonalny, problemy małżeńskie, zakręt życiowy, depresja, nerwica, uzależnienia, brak pewności siebie, brak poczucia własnej wartości, brak poczucia bezpieczenstwa, fobie i lęki sprawiają, że nie wystarczy już wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół czy znajomych.

Jeżeli czujesz potrzebę żeby porozmawiać, znajdujesz się w trudnym życiowym momencie, jesteś zagubiony, osamotniony, nie wiesz co ze sobą zrobić, konsultacja z kompetentnym polskojęzycznym psychologiem i coachem jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Psycholog Coach Montpellier


Świat się zmienia, dzisiejsze społeczeństwo wymaga od nas nieustannie pełnie sprawności fizycznej i psychiczną. Konsultowanie się z psychologiem nie jest już tematem tabu, wszyscy szukamy skutecznych rozwiązań, aby zachować równowagę psychiczną i żyć pełnią życia.

Aby wspomóc ten proces, Dagmara Dmitrzak, absolwentka psychologii UAM, coach i trenerka stosuje zintegrowane podejście eklektyczne, które łączy podejścia takie jak psychologia pozytywna, psychologia poznawczo-behawioralna i psychologia humanistyczna.

Metody pracy:

-Terapia krótkoterminowa: problemy małżeńskie, depresja, uzależnienie, żałoba, uraz, fobia, lęk, brak pewności siebie, problemy z poczuciem własnej wartości, zaburzenia psychosomatyczne, …

-EFT

-Coaching

-EMDR

-Techniki relaksacyjne

-NLP

-Life coaching i business coaching

- Warsztaty tematyczne i konferencje (zarządzanie czasem, zarządzanie stresem, utrata masy ciała, pewność siebie, poczucie własnej wartości)Coach Psycholog Montpellier przyjmuje umówione wczesniej wizyty w swoim gabinecie w Montpellier, Francja (dzielnica Hopitaux Facultés), w pobliżu Clapiers, Jacou, Castelnau-le-Lez, Montferrier-sur-Lez, Saint-Clément-de-Rivière, Saint Gely du Fesc, Assas, Prades-le-Lez, oferuje także spotkania przez webcam (skype, messenger, whatsup, google hangouts, appear.in)


Polski Psycholog online
Polski Psycholog Francja