Drodzy Państwo,    

Serdecznie zapraszam do REZERWACJI konsultacji w GABINECIE lub konsultacji online :
Dagmara DMitrzak Doctolib

Miłego dnia i do zobaczenia wkrótce!
Dagmara DMITRZAK

#polski #telekonsultacja #psycholog #online #montpellier
#francja #polacy #pomoc #psychologiczna
#depresja #stres
#lek #terapia #uzaleznienie #samotnosc

Co zrobic zby jesienna chandra Cie nie dopadla? Zmieniamy zwyczaje.

"Winter is coming" jak to mówią w całkiem popularnym serialu,. Czujemy w kościach ze natura zamiera i ze już za chwile, chwileczkę nadejdą krótkie, smutne, szare i chłodne dni. Już teraz na schyłku jesieni większość z nas czuje się trochę zdemotywowana przez brak słońca, a na dodatek normalna jesienna aura nie zachęca do żadnej intensywniejszej aktywności.
Co możemy zrobić poczuć się trochę lepiej i całkowicie nie zgnuśnieć ? Odpowiedź jest prosta: wprowadźmy do naszego życia nowe, niewymagające dużego nakładu energii nawyki, które pozwolą nam zakończyć ten rok na względnie wysokim poziomie.

Oto 3 nawyki do wprowadzenia od zaraz:

1. Przestań narzekać

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, ze nawyk narzekania jest znacznie bardziej rozpowszechniony niż nawyk cieszenia się życiem. Często, gdy dzieje się z nami lub u nas coś mniej pozytywnego, gdy czujemy się jak rozjechani przez pociąg, lub mamy wrażeni, że znajdujemy się w czarnej dziurze, mamy tylko jedno pragnienie: podzielić się naszym nieszczęściem z tymi, którzy nas otaczają. I nie zrozumcie mnie zle, potrzeba dzielenia się nieszczęściem z naszym otoczeniem jest całkiem naturalną potrzebą i jeżeli jest to sytuacja wyjątkowa, jest jak najbardziej uzasadniona i może nam naprawdę pomoc poczuć się lepiej a nawet znaleźć rozwiązanie. Natomiast jeżeli odkryjemy, że taka potrzeba towarzyszy nam przez cały czas, codziennie, zaspokajanie jej może być nie do końca korzystne dla nas jak i dla naszego otoczenia. Bo w końcu kto tak naprawdę na dłuższą metę może znieść zrzędę – marudę? Pamiętajmy o jednym, narzekanie nie pomaga rozwiązać problemu, pomaga jedynie ewakuować negatywne emocje. Na dodatek używanie negatywnego języka na co dzień nie pomaga poczuć się lepiej, wręcz przeciwnie. Musisz sobie ponarzekać? Zrób to na papierze, weź czystą kartkę papieru, spisz wszystko co Cię boli, a następnie taką kartkę spal, podrzyj, włóż do szuflady i zajmij się czymś innym. Poczujesz ulgę a i przy okazji oszczędzisz swoich bliskich.

2. Zaplanuj sobie codzienne przyjemności.
Pozna jesień to nie jest dobry moment aby zacząć przygotowania do maratonu. Jesień to moment kiedy natura przechodzi w stan spoczynku, co ma na nas ogromna wpływ ponieważ, i tutaj uwaga: JESTEŚMY CZĘŚCIĄ NATURY i ciężko walczyć z naszym naturalnym rytmem biologicznym. Jesienią łatwiej przybieramy na wadze, mamy mniej energii, nasz system odpornościowy nie jest już tak wydajny jak w lecie i są to zjawiska całkowicie normalne. Odpuszczenie sobie troszeczkę i sprawienie sobie przyjemności w tym nieciekawym okresie roku na pewno nie zaszkodzi, aby utrzymać dobra formę psychiczną i podnieść się na duchu. W codzienny plan dnia staraj się wpleść chociaż jedną chwile przeznaczoną na robienie tego, co lubisz, co Cię odpręża lub co sprawia Tobie przyjemność. Nieistotne, czy jest to picie kawy w ulubionej filiżance, słuchanie muzyki, pienista kąpiel, dobra książka, seans filmowy na kanapie, wyjście na spacer czy do baru z przyjaciółmi albo po prostu obejrzenie dobrego filmu, wszystkie te małe rytuały mają wywołać uśmiech na Twojej twarzy i dać Ci zastrzyk energii aby przetrwać te zimne, krótkie dni.

3. Codziennie rób bilans pozytywnych wydarzeń
Nie masz czasami wrażenia, ze wszystkie twoje dni są takie same, ze nie dzieje się w nich nic specjalnie złego ale tez nic specjalnie porywającego? W ten sposób można przeżyć cale życie w poczuciu ze tak już musi być. A to nie do końca jest prawda. Każdego dnia dzieje się coś pozytywnego, zaskakującego, często wręcz pięknego, jednak wcale nierzadko jesteśmy zbyt zmęczeni lub zbyt zajęci, pochłonięci nasza codziennością, żeby to uchwycić. Naucz się widzieć i doceniać te momenty. Każdego wieczoru przed pójściem do łóżka, zrób mały przegląd pozytywnych rzeczy, sytuacji których doświadczyłeś w ciągu dnia. Zapisz je i idź spać z poczuciem, że coś pozytywnego miało miejsce w twoim życiu. W ten sposób nie tylko tworzymy wspomnienia, ale też zmieniamy sposób w jaki postrzegamy świat. A zmieniając nasze postrzeganie, zmieniamy także nasze nastawienie.



Powodzenia!


Powiązane:

A gdyby dzisiaj był ostatni dzień....
Mindfulness dla każdego
Dobry sen to podstawa  

Komentarze

Witaj,
Ta strona została stworzona z myślą o osobach na emigracji, o Polakach mieszkających za granicą, którzy poszukują wsparcia lub pomocy psychologicznej.
Znajdziesz tu informacje, artykuły oraz dane kontaktowe aby zasięgnąć porady psychologicznej : stacjonarnej (Montpellier) lub online. Polski psycholog żyjący na co dzien na południu Francji, na skraju dwóch kultur, poleca się do usług.

Kryzys emocjonalny, problemy małżeńskie, zakręt życiowy, depresja, nerwica, uzależnienia, brak pewności siebie, brak poczucia własnej wartości, brak poczucia bezpieczenstwa, fobie i lęki sprawiają, że nie wystarczy już wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół czy znajomych.

Jeżeli czujesz potrzebę żeby porozmawiać, znajdujesz się w trudnym życiowym momencie, jesteś zagubiony, osamotniony, nie wiesz co ze sobą zrobić, konsultacja z kompetentnym polskojęzycznym psychologiem i coachem jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Psycholog Coach Montpellier


Świat się zmienia, dzisiejsze społeczeństwo wymaga od nas nieustannie pełnie sprawności fizycznej i psychiczną. Konsultowanie się z psychologiem nie jest już tematem tabu, wszyscy szukamy skutecznych rozwiązań, aby zachować równowagę psychiczną i żyć pełnią życia.

Aby wspomóc ten proces, Dagmara Dmitrzak, absolwentka psychologii UAM, coach i trenerka stosuje zintegrowane podejście eklektyczne, które łączy podejścia takie jak psychologia pozytywna, psychologia poznawczo-behawioralna i psychologia humanistyczna.

Metody pracy:

-Terapia krótkoterminowa: problemy małżeńskie, depresja, uzależnienie, żałoba, uraz, fobia, lęk, brak pewności siebie, problemy z poczuciem własnej wartości, zaburzenia psychosomatyczne, …

-EFT

-Coaching

-EMDR

-Techniki relaksacyjne

-NLP

-Life coaching i business coaching

- Warsztaty tematyczne i konferencje (zarządzanie czasem, zarządzanie stresem, utrata masy ciała, pewność siebie, poczucie własnej wartości)



Coach Psycholog Montpellier przyjmuje umówione wczesniej wizyty w swoim gabinecie w Montpellier, Francja (dzielnica Hopitaux Facultés), w pobliżu Clapiers, Jacou, Castelnau-le-Lez, Montferrier-sur-Lez, Saint-Clément-de-Rivière, Saint Gely du Fesc, Assas, Prades-le-Lez, oferuje także spotkania przez webcam (skype, messenger, whatsup, google hangouts, appear.in)


Polski Psycholog online
Polski Psycholog Francja